עמוד הבית                אודותינו                התמחויות                לקוחות                המלצות                צור קשר                

דמי היתר – אפשר להפחית

דף הבית > דמי היתר – אפשר להפחית

 

דמי היתר – אפשר להפחית

 
אם אתם צריכים לשלם דמי היתר לרשת המקומית ורוצים להפחית את הסכום – אנחנו כאן לשירותכם. צוות היועצים של מס - קל מתמחה בהפחתת מסים בכלל ומסי נדל"ן בפרט, ונשמח לבצע בדיקה של כל אפשרויות ההפחתה עבורכם. לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה חייגו עכשיו 03-7526429 ונשמח לעמוד לשירותכם.
 

מהם דמי היתר?

כל תוכניות המתאר הארציות, המחוזיות והמקומיות בתחום הבנייה מתוכננות, בין היתר, על ידי רשות מקרקעי ישראל. את האישור הסופי  הן מקבלות ממשרד הפנים ומוועדת התכנון והבנייה באזור המדובר, והן אלה שקובעות את זכויות הבנייה על הקרקע. תוכניות אלה כוללות מפרטים מדויקים של השטחים המיועדים לבנייה, כולל הגובה המרבי של המבנים שעתידים להיבנות שם, המרחק ביניהם ועוד. דמי היתר הינם דמי חכירה שנתיים או מהוונים, המשולמים עבור זכויות חכירה לבנייה נוספת בנכס, שעליה לא שולמה לרשות תמורה.  
 

מתי צריך לשלם דמי היתר?

יש להעביר תשלום דמי היתר לרשות המקומית במקרים הבאים:
 
שינוי ייעוד - במקרה שבו הוועדה המקומית מאשרת לשנות את המטרה המקורית של הנכס, כפי שהוגדר בחוזה החכירה. כלומר – אם הוועדה מאשרת את שינוי הייעוד של הנכס / הקרקע, יש לשלם לרשות מקרקעי ישראל גם היטל השבחה וגם דמי היתר – על פי הסכום שקבוע בחוק.
 
שינוי ניצול - במקרה בו מעוניינים להוסיף אחוזי בנייה על אלה שאושרו בתוכנית המקורית, יש לשלם דמי היתר לרשות מקרקעי ישראל. זה יכול להיות אם רוצים להוסיף יחידת מגורים או מספר יחידות בבנייה לגובה על המגרש האמור, להגדיל את אחוזי הבנייה בשטחים המיועדים לתעשייה, למלאכה ולבתי מלון ועוד. גם במקרה זה יש צורך בתשלום של היטל השבחה לרשות המקומית ודמי היתר לרשות מקרקעי ישראל.
 

כמה צריך לשלם?

31% מההפרש בין ערך הקרקע המקורי (שלפני השינוי) ובין ערכה לאחר ביצוע שינוי הניצול או הייעוד. כשמדובר בתוספת בנייה סכום דמי ההיתר יהיה 31 אחוזים מערכה של הקרקע לאחר התוספת. כשמדובר בפיצול מגרש דמי ההיתר יהיו 31 אחוזים מערכו של המגרש החדש.
 
אנחנו פה בשבילכם
 
אנחנו במס - קל מתמחים בהפחתת מסים לרשויות בכלל, ובהפחתת מסי נדל"ן בפרט, כולל דמי היתר. 
 
אם קיבלתם הודעה שאתם צריכים לשלם, אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנחנו נבצע את כל הבדיקות האפשריות על מנת להפחית את הסכום לתשלום.
 
הידע והניסיון הרבים שצברנו במהלך שנות עבודתנו מבטיחים לכם, שאם קיימת אפשרות להפחתת הסכום – אנחנו נמצא אותה.
 
לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה חייגו עכשיו 03-7526429 ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.
 

facebook